Väikelastel ei ole välja kujunenud immuunsüsteemi ning seetõttu on nad vastuvõtlikumad allergiatele ja ekseemidele. Kuna orgaaniline puuvill ei sisalda mürgiseid aineid, sobib see paremini teie lapse nahale. Orgaaniline puuvill on ühtlasi ka pehmem ja laseb nahal paremini hingata.

Tavalise puuvilla tootmisel kasutatakse mitmeid erinevaid mürgiseid kemikaale, mis kahjustavad õhku, pinnast kui ka inimesi, kes nendega tööd teevad. Seepärast kasutab nOeser ainult GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikaadiga puuvillast kangaid. Et saada GOTS sertifikaati, peab tootja garanteerima ja tagama palju asju …

Seda seetõttu, et GOTS seab kõrged standardid kogu tootmisprotsessile. Terve tootmisprotsess peab olema ökoloogiline, majanduslik ja sotsiaalselt jätkusuutlik. GOTS kontrollib regulaarselt, kas nende kõrgeid standardeid järgitakse, mis puudutab tööjõudu, jäätmete töötlemist, transporti, pakendamist ja kemikaalide kasutamist.

nOeser teeb koostööd tootjaga, kes väärtustab GOTS’i põhimõtteid kõrgelt ning töötab kõvasti, et igal hooajal vastata GOTS’i sertifikaadile. Seda tehes, tahab nOeser olla hea Sinu lapse vastu kui ka maailma meie ümber !

 

Mõned sõnad rohkem GOTS sertifikaadi kohta:

Kangaid ostes ei saa kunagi alt minna, kui kangas kannab GOTS sertifikaati. GOTS (Global Organic Textile Standard) on maailma juhtiv orgaanilise tekstiili tootjatele antav sertifikaat ja selle saamine ei ole ei lihtne ega odav. Taotleda võivad sedan ii tooraine tootjad kui käitlejad, samuti valmistekstiili tegijad. GOTS’I on välja töötanud rahvusvaheline töögrupp ja sellepärast on see ka ülemaailmselt tunnustatud.

GOTS sertifikaat ei jälgi ainult, et tekstiilide tooraine oleks ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud, vaid tagab ka, et kogu tootmisprotsess puuvillast kuni müügiks valmisoleva kangani oleks toimunud keskkonda säästvalt ja kõrgeid sotsiaalseid kriteeriumeid järgides. 

See tähendab seda, et kui kangatootja omab GOTS sertifikaati, omab seda kogu temaga seotud tootmiskett. Kogu puuvill on kasvatatud ilma kemikaalideta ja pole kasutatud geneetiliselt muundatud seemneid. Töölistele on loodud inimväärsed töötingimused ja nad saavad oma tööle väärilist palka. Peetakse kinni lubatud tööaegadest ja kõik töötavad seal vabatahtlikult. Ei kasutata lapstööjõudu. Ka värvid, mida kangaste värvimiseks kasutatakse, on läbinud range kontrolli ja ei tohi sisalda keelatud aineid ega tervistkahjustavaid saasteaineid. Värvide parandamiseks tehakse pidevalt tööd.

GOTS sertifikaadil on kaks varianti:

1.    Toode koosneb vähemalt 95% kontrollitud mahepõllumajandusest saadud toorainest. 

2.    Toode koosneb vähemalt 70% kontrollitud mahepõllumajandusest saadud toorainest, 30% võib olla tööstuslikult toodetud looduslik tooraine, kuni 10% sellest võib olla sünteetiline tooraine. (Erandid on spordiriided ja sukkpüksid)

GOTS sertifikaadi saamiseks tuleb firmadel palju vaeva näha ja sertifikaadi omanikel tuleb ennast teatud aja tagant uuesti tõestada. See tähendab, et neid kontrollitakse vähemalt kaks korda aastas ja sellest üks kord ette teatamata.

Viited:

http://www.global-standard.org

http://www.bioneer.ee

https://www.noeser.eu